Magiczne ferie w bibliotece - odsłona druga.

7 lutego 2020, już po raz drugi w ramach „Magicznych Ferii” , organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie, naszą bibliotekę odwiedziły dzieci  w wieku 7-11 lat.

Zajęcia zostały przygotowane przez Panią Agnieszkę Mleczko, a tematem przewodnim była afirmacja.

Początek spotkania zainicjowała pogadanka, w której nasi mali goście brali aktywny udział, próbując odpowiedzieć na pytanie czym jest owa afirmacja. Temat nie należał do prostych, ale nasi „milusińscy”  świetnie sobie z nim poradzili.

W dalszej części spotkania Pani Agnieszka zaproponowała uczestnikom zabawę w  kalambury. Dzieci w niezwykle kreatywny sposób pokazywały jak  spędzały czas ferii zimowych, lub jak chciałyby go spędzić, uwalniając wodze swojej fantazji. Wszystko to okraszała świetna zabawa, bo śmiechom nie było końca.

Koniec zajęć zwieńczyła bajka, całkowicie nowa, wykreowana przez naszych małych gości, o przygodach niezwykłego Śliniaczka. Fantazja dzieci i tu nie znała granic. Kreatywność i pomysłowość uczestników zimowych zajęć pozwoliła na stworzenie fantastycznej opowieści.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za czas i  cudowne emocje, które mogły nam towarzyszyć podczas tego spotkania, a naszych małych gości zapraszamy za rok, aby ponownie przeżywać niezapomniane chwile i rozbudzać dziecięcą wyobraźnię.

Polub nas na facebooku!