"Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…"

"Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…"…aby przekonać się, jak bardzo prawdziwe są słowa Lucyny Krzemienieckiej z wiersza „Książki” - przedszkolaki z grupy Montessori z przedszkola „Fantazja” - 10 grudnia odwiedziły Bibliotekę w Bolechowicach.

Na początku spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedziły każdy zakamarek naszej biblioteki a w szczególności dział z książeczkami dla najmłodszych. Po zapoznaniu się z tym magicznym miejscem, przedszkolaki dyskutowały na temat swoich ulubionych bohaterów literackich, korzyści wynikających z czytania książek oraz zasad ich poszanowania. Okazało się, że nasi mali goście posiadają dużą wiedzę na temat biblioteki i przede wszystkim bardzo kochają książki. W tak miłej i twórczej atmosferze przyszedł czas na pierwszą niespodziankę. Każdy przedszkolak otrzymał piękną, kolorową książkę, w której była ukryta…? W ruch poszły kredki i po chwili każde dziecko mogło pochwalić się wykonaną przez siebie, niepowtarzalną zakładką.

Później przyszedł czas na bajkowe zabawy inspirowane książką Anny Sójki pt. ”Czytam od A do Z”. Z wielkim przejęciem dzieci wysłuchały opowieści o mieszkańcach Guzikowego Królestwa, których pochłonął zły smok. Na szczęście, odważne przedszkolaki, odnalazły potwora, którym okazał się pękaty odkurzacz ukryty między półkami i z uratowanych guzików odbudowały dawne królestwo. W tym miejscu musimy podziękować naszym Czytelnikom, którzy tak chętnie odpowiedzieli na nasz apel i przynieśli do biblioteki mnóstwo kolorowych guzików. W radosnej i twórczej atmosferze czas mijał tak szybko, że nikt nie zauważył, że przed biblioteką pojawił się szkolny autobus, trzeba więc już wracać do przedszkola. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że w bibliotece jest super.

"Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…""Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…""Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…"

Polub nas na facebooku!