Mali bohaterowie

Mali bohaterowie28 września, po wakacyjnej przerwie wznowił swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci działający w Bibliotece Publicznej w Bolechowicach. Tym razem jego uczestnikami są uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, pod opieką wychowawczyni Marii Półtorak.

Zanim jednak  nasi pierwszoklasiści  zostali przyjęci do grona klubowiczów, długo rozmawialiśmy o ulubionych książkach i korzyściach płynących z ich czytania. Dzieci poznały również regulamin biblioteki i zasady jakimi  będziemy kierować się na naszych comiesięcznych spotkaniach z książką. Swoją przynależność do Klubu uroczyście potwierdziły własnoręcznym podpisem, zobowiązując się tym samym do przestrzegania ustalonego regulaminu i pilnego czytania klubowych lektur.

W drugiej części spotkania wspólnie czytaliśmy naszą pierwszą klubową lekturę. Była nią książka Renaty Piątkowskiej pt. Twardy orzech do zgryzienia. Dzieciom szczególnie spodobał się rozdział zatytułowany  Bohater.  Na pytania – Czy bohater musi być wielki, odważny i niezwykle silny? Czy musi biegać w stroju Batmana? - dzieci zgodnie odpowiedziały - NIE! Jak się okazało bohaterem może zostać również mały Adaś, który nie nosi peleryny jak komiksowy bohater, ale piżamkę w kolorowe krokodylki. Dzwoniąc pod  numer 112, Adaś  uratował życie swojej sąsiadce, pani Anieli. Dzieciom bardzo spodobały się historyjki zawarte w tej mądrej i pięknie ilustrowanej książce i jak powiedziały z niecierpliwością będą czekać na nasze następne spotkanie.

Mali bohaterowieMali bohaterowieMali bohaterowie